Агрегат: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 152 бајти ,  пред 11 месец
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
(#WPWPMK)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
==== Генератор на инвертер ====
Малите преносни [https://www.electrictoolspro.com/wen-generator-reviews-10-best-models/ генератори] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20210216145026/https://www.electrictoolspro.com/wen-generator-reviews-10-best-models |date=2021-02-16 }} може да користат инвертер. Инверторните модели можат да работат со побавни вртежи во минута за да генерираат неопходна моќност, со што се намалува бучавата на моторот и се прави поефикасен за гориво. Инвертер генераторите се најдобри за напојување на чувствителни електронски уреди како што се компјутери и светла што користат баласт, бидејќи имаат мало вкупно хармониско нарушување.
 
==== Стационарен мотор-генератор со средна големина ====
29.743

уредувања

Прегледник