Тувалу: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 265 бајти ,  пред 9 месеци
Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: било каков → каков било)
(Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
; Општи информации
* {{CIA World Factbook link|tv|Тувалу}}
* [http://ucblibraries.colorado.edu/govpubs/for/tuvalu.htm Тувалу на UCB] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20110516061641/http://ucblibraries.colorado.edu/govpubs/for/tuvalu.htm |date=2011-05-16 }}
* {{dmoz|Regional/Oceania/Tuvalu}}
 
* [http://www.pbs.org/frontlineworld/rough/2005/12/tuvalu_that_sin_1.html Тувалѕ: Тоа потонувачко чувство]
* [http://www.alofatuvalu.tv Ефекти на климатските промени во Тувалу]
* [http://www.ipsnews.net/news.asp?idnews=38695 Средина: Малото Тувалу се бори за неговиот буквален опстанок] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20091207213749/http://www.ipsnews.net/news.asp?idnews=38695 |date=2009-12-07 }}
* [http://www.thesinkingoftuvalu.com/ Потонувањето на Тувалу]{{Океанија}}
 
29.743

уредувања

Прегледник