Прејди на содржината

Моч: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎Боја: Правописна исправка, replaced: Розев → Розов
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Боја: Правописна исправка, replaced: ветло жолт → ветложолт, емно жолт → емножолт)
с (→‎Боја: Правописна исправка, replaced: Розев → Розов)
Податотека:HematuriaGross.jpg|Темноцрвена урина поради присуство на [[крв]] ([[хематурија]]).
Податотека:Choluria.svg|Темноцрвена урина поради [[холурија]].
Податотека:Pinkish urine beetroots 1.jpg|РозевкастаРозовкаста урина поради исхрана со [[цвекло]].
Податотека:IMAG0466.jpg|Зелена урина за време на долготрајна инфузија со седативот [[пропофол]].
</gallery>