Абрахам Маслоу: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 83 бајти ,  пред 10 месеци
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
|known_for =
}}
 
[[Податотека:Abraham maslow.jpg|thumb|right|Абрахам Маслоу]]
'''Абрахам Харолд Маслоу''' ({{lang-en|Abraham Harold Maslow}}) ([[1 април]] [[1908]] – [[8 јуни]] [[1970]]) бил [[САД|американски]] [[психологија|психолог]]. Неговото име најчесто се поврзува со хиерархијата на човековите потреби и се смета за основач на [[хуманистичка психологија|хуманистичката психологија]].
 

Прегледник