Кошарка на Летните олимписки игри 2020 (мажи): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
|Година = 2021
|Час = 13:40
|Коло = '''1. коло'''
|Екипа 1 = {{bk-rt|GER}}
|Екипа 2 = {{bk|ITA}}
|Резултат 1 = 82
|Резултат 2 = 92
|Четвртини = 32-22, 46-43, 72-68
|Извештај = http://www.fiba.basketball/olympics/men/2020/game/2507/Germany-Italy
|Град = Саитама
|Стадион = [[Саитама Супер Арена]]
|Гледачи = 0
|ПоениСудија 1 = Антонио Конде
|Нацсудија = ESP
|Асистенции 1 =
|Судија2 = Ахмед Али Јасин Ал-Шуваили
|Скокови 1 =
|Поени 2 Нацсудија2 = IRQ
|Судија3 = Евгени Михејев
|Асистенции 2 =
|Скокови 2 Нацсудија3 = KAZ
|Поени 1 = [[Маодо Ло|Ло]] 24
|Асистенции 21 = ''3 играчи'' {{0}}4
|Скокови 1 = [[Јоханес Фојгтман|Фојгтман]] {{0}}6
|Поени 2 = 20 [[Симоне Фонтекио|Фонтекио]]
|Асистенции 2 = {{0}}7 [[Николо Манион|Манион]]
|Скокови 2 = {{0}}9 [[Николо Мели|Мели]]
|Позадина =
}}
|Година = 2021
|Час = 17:20
|Коло = '''1. коло'''
|Екипа 1 = {{bk-rt|AUS}}
|Екипа 2 = {{bk|NGA}}
|Резултат 1 = 84
|Резултат 2 = 67
|Четвртини = 23–23, 43-40, 58-52
|Извештај = http://www.fiba.basketball/olympics/men/2020/game/2507/Australia-Nigeria
|Град = Саитама
|Стадион = [[Саитама Супер Арена]]
|Гледачи = 0
|Судија = Адемир Зураповиќ
|Поени 1 =
|Нацсудија = BIH
|Асистенции 1 =
|Судија2 = Луис Кастиљо
|Скокови 1 =
|Поени 2 Нацсудија2 = ESP
|Судија3 = Такаки Като
|Асистенции 2 =
|Скокови 2 Нацсудија3 = JPN
|Поени 1 = [[Патрик Милс|Милс]] 25
|Асистенции 1 = Милс {{0}}6
|Скокови 1 = [[Ник Кеј|Кеј]] {{0}}8
|Поени 2 = 12 [[Оби Емегано|Емегано]]
|Асистенции 2 = {{0}}6 [[Прешес Ачиува|Ачиува]]
|Скокови 2 = {{0}}6 [[Прешес Ачиува|Ачиува]]
|Позадина =
}}

Прегледник