Разлика помеѓу преработките на „Еван Фурније“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 662 бајти ,  пред 4 месеци
нема опис на уредувањето
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
{{Порталкутија
|right=yes
|boxwidth=200px
|marign=0px
|name1=Биографија
|image1=P vip.svg
|name2=Кошарка
|image2=Basketball ball.svg
|name3=Франција
|image3=Flag of France.svg
}}
*[https://www.nba.com/player/203095/evan_fournier Еван Фурније: Профил на NBA.com]
*[https://www.espn.com/nba/player/_/id/6588/evan-fournier Еван Фурније на ESPN]
*[https://www.basketball-reference.com/players/f/fournev01.html Еван Фурније на basketball reference]
*[https://www.rotowire.com/basketball/player.php?id=3317 Еван Фурније на rotowire]
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Фурније, Еван}}

Прегледник