NGC 6025: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 31 бајт ,  пред 1 година
+image #WPWPTR #WPWP
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
(+image #WPWPTR #WPWP)
 
|датум на откривање= [[1751]]
|алтернативни ознаки=OCL 939, ESO 136-SC14
|слика=NGC 6025 tel114.png}}
}}
'''NGC 6025''' — [[расеано ѕвездено јато]] во соѕвездието [[Јужен Триаголник (соѕвездие)|Јужен Триаголник]], заведено во [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо.
 
915

уредувања

Прегледник