Евдокија Бајана: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 10 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Јазично подобрување, replaced: императорка → царица
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазично подобрување, replaced: императорот → царот (2))
с (→‎top: Јазично подобрување, replaced: императорка → царица)
{{Infobox royalty|consort
|name =Евдокија Бајана
|title =[[Византиска императоркацарица]]
|image =
|caption =

Прегледник