Разлика помеѓу преработките на „Омејади“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 75 бајти ,  пред 4 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: десета → десетта)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
[[Категорија:Историја на исламот]]
[[Категорија:Држави во средновековна Анадолија]]
[[Категорија:Азербејџан во средниот век]]
Анонимен корисник

Прегледник