Разлика помеѓу преработките на „Хангул“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎Вметнување џамо во блок: Јазична исправка, replaced: подржув → поддржув
с (→‎Останати имиња: Правописно подобрување, replaced: 20 векXX век)
с (→‎Вметнување џамо во блок: Јазична исправка, replaced: подржув → поддржув)
</table>
 
* краен џамо, ако има еден, е секогаш напишан на дното, под средната. Ова се вика 받침 ''batchim'' "подржувачкиподдржувачки под":
 
<table cellpadding=5>

Прегледник