810 Атоса: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: АЕ → ае (3)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонско име на предлошка, replaced: MinorPlanets Navigator → Мали планети-редослед , MinorPlanets_Footer → Мали тела во Сончеви)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: АЕ → ае (3))
 
| epoch=18 август 2005 ([[јулијански ден|ЈД]] 2453600.5)
| eccentricity= 0,181
| semimajor= 2,179 [[астрономска единица|АЕае]]
| perihelion= 1,785 [[астрономска единица|АЕае]]
| aphelion= 2,572 [[астрономска единица|АЕае]]
| period= 3,216 [[Јулијанска година (астрономија)|a]]
| inclination= 2,610°

Прегледник