810 Атоса: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 54 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонско име на предлошка, replaced: MinorPlanets Navigator → Мали планети-редослед , MinorPlanets_Footer → Мали тела во Сончеви
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: лорско → лорино (2))
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонско име на предлошка, replaced: MinorPlanets Navigator → Мали планети-редослед , MinorPlanets_Footer → Мали тела во Сончеви)
* [http://cfa-www.harvard.edu/iau/lists/NumberedMPs.txt Discovery Circumstances: Numbered Minor Planets]
 
{{MinorPlanetsМали планети-редослед Navigator|809 Лундија|811 Нојхајм}}
{{Мали тела во Сончевиот Систем}}
{{MinorPlanets_Footer}}
 
{{DEFAULTSORT:Атоса}}

Прегледник