Разлика помеѓу преработките на „Подгоречко Езеро“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 222 бајти ,  пред 7 месеци
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Глацијално → ледничко (2) using AWB)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
File:Подгоречко Езеро 04.jpg|Поглед кон Подгоречкото Езеро
File:Подгоречко Езеро 05.jpg|Поглед кон Подгоречкото Езеро со врвот [[Стрижак]] во позадината
File:Подгоречко Езеро МК 01.jpg|Водите на Подгоречкото Езеро
File:Подгоречко Езеро МК 02.jpg|Поглед на Подгоречкото Езеро од север
</gallery>
 

Прегледник