Видео: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 430 бајти ,  пред 1 година
с (Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
 
 
==Видеото како тема во популарната музика==
* „Го„Биди видовво твоетомоето видео“ (англиски: ''SeenBe In YourMy Video'') - песна на американскатаамериканскиот [[Рок-музика|рок]]-групамузичар [[РиплејсментсФренк Запа]] (''TheFrank ReplacementsZappa'') од 1984 година.<ref>[https://www.youtubediscogs.com/watch?v=QGuOL6UQye0&list=PL94gOvpr5yt0Oz6PwslKjmOr8kSwCmdXG&index=8Frank-Zappa-Strictly-Commercial-The-Best-Of-Frank-Zappa/release/1661029 YouTubeDISCOGS, SeenFrank YourZappa Video -Strictly Commercial (The ReplacementsBest Of Frank Zappa) (пристапено на 731.65.20172021)]</ref>
* „Го видов твоето видео“ (англиски: ''Seen Your Video'') - песна на американската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Риплејсментс]]“ (''The Replacements'') од 1984 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=QGuOL6UQye0&list=PL94gOvpr5yt0Oz6PwslKjmOr8kSwCmdXG&index=8 YouTube, Seen Your Video - The Replacements (пристапено на 7.6.2017)]</ref>
 
{{Ризница-врска|Video}}

Прегледник