Разлика помеѓу преработките на „Добрица Ќосиќ“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 4 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎Книжевно творештво: Јазична исправка, replaced: постанал → станал
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
с (→‎Книжевно творештво: Јазична исправка, replaced: постанал → станал)
Литературната слава, Ќосиќ ја стекнал со романот "Далеку е сонцето" (Далеко је сунце), објавен во [[1951]] година. Поркај тоа, тој е автор на романите: "Корени", "Делби", "Време на смртта", "Време на злото" итн.<ref name="ReferenceA"/>
 
Во [[1970]] година, Ќосиќ постаналстанал член на Српската академија на науките и уметностите (САНУ).
 
== Наводи ==

Прегледник