Википедија:Претпоставете добронамерност: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Поврзано: Стандардизација, replaced: Видете исто така → Поврзано
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Википедија:Страници за разговор → Помош:Разговорна страница, страници за разговор → разговорни страници)
с (→‎Поврзано: Стандардизација, replaced: Видете исто така → Поврзано)
 
Правењето обвинувања за зли намери може да биде инфламаторно; овие обвинувања можат да штетат во еден спор. Може да биде видено како [[Википедија:Без лични напади|личен напад]] ако мотивите за злонаменост ги обвините без јасен доказ дека другата страна навистина уредува злонамерно. Резултатот честопати е обвинувања и злонамерност од Ваша страна кои имаат тенденција да водат до лош затворен круг.
 
==Поврзано==
==Видете исто така==
*[[ВП:НУБ|Не ги напаѓајте новодојденците]]
 

Прегледник