Разлика помеѓу преработките на „Грачаница (манастир)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
<gallery>
Податотека:Gračanica - Flickr - quinn.anya (5).jpg|Дел од фасадата на манастирот Грачаница.
Податотека:Simonida.jpg|Фреска во нартексот, кралицата [[Симонида|Симонида Немањиќ]].
Податотека:Helen of Anjou and her son King Milutin, Gračanica.jpg|Кралицата мајка [[Елена Анжујска]] као монахиња, и Стефан Милутин као монах.
Податотека:Gracanica 02.jpg|Страшниот суд (нартекс).
1

уредување

Прегледник