Разлика помеѓу преработките на „Ниџе“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 338 бајти ,  пред 8 месеци
Ознака: Изворно уредување 2017
Ознака: Изворно уредување 2017
<center>
<gallery mode="packed" heights="150px">
File:Ниџе 04.jpg|Глетка од Ниџе
Ниџе Планина.JPG|Поглед на планината
File:Ниџе 01.jpg|Глетка од Ниџе
Пејзаж во Мариово (5).jpg|Поглед на планината
Пејзаж во Мариово (6).jpg|Поглед на планината
File:Ниџе 02.jpg|Глетка од Ниџе
File:Добро Поле 03.jpg|Висорамнината [[Добро Поле]] на Ниџе, каде што се случил пробивот на фронотот во 1918 година
File:Подножјето на Ниџе 03.jpg|Глетка од подножјето на Ниџе
Nidze-Kajmakchalan-Mariovo-MK.JPG|Поглед на планината Ниџе со врвот Кајмакчалан

Прегледник