Разлика помеѓу преработките на „Исток“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 1 бајт ,  пред 5 месеци
с
* „Исток“ (англиски: ''East'') - песна на англискиот гудачки квартет „[[Баланеску квартет|Баланеску]]“ (''Balanescu Quartet'') од 1994 година.<ref>[https://www.discogs.com/Balanescu-Quartet-Luminitza/master/92996 DISCOGS, Balanescu Quartet* ‎– Luminitza (пристапено на 17.6.2020)]</ref>
* „Исток“ (англиски: ''East'') — албум на австралиската [[Поп-музика|поп]]-[[Рок-музика|рок]] група „[[Колд Чизел]]“ (''Cold Chisel'') од 1980 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=YxfLLf4pXfU YouTube, Cold Chisel - ''East'' (1980) Full Album (пристапено на 29.9.2017)]</ref>
* „Исток“ (англиски: ''East'') - песна на американската музичка група „[[Таксидо мунТаксидомун]]“ (''Tuxedomoon'') од 1981 година.<ref>[https://www.discogs.com/Tuxedo-Moon-Desire/master/20697 DISCOGS, Tuxedomoon ‎– Desire (пристапено на 9.5.2021)]</ref>
* „Север, југ, исток и запад“ (англиски: ''North, South, East and West'') — песна на австралиската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Чрч]]“ (''The Church'') од 1988 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=kcouA8yXYPM YouTube, The Church - Starfish (Full Album) 1988 - 480P.mp4 (пристапено на 15.10.2017)]</ref>
 

Прегледник