Разлика помеѓу преработките на „Миленков Камен“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 8 бајти ,  пред 8 месеци
нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
Ознака: Изворно уредување 2017
}}
 
'''Миленков Камен''' е [[планински врв]] на планината [[Караџица]], на планинскиот масив [[Мокра]] во средишниот дел на [[Република Македонија]], со следниве [[географски координати]]: 41<sup>o</sup> 46<nowiki>'</nowiki> 08<nowiki>''</nowiki> [[латитуда|северна географска широчина]], 21<sup>o</sup> 17<nowiki>'32</nowiki> <nowiki>''</nowiki> [[лонгитуда|источна географска должина]]. Неговата надморска височина изнесува 2.217 метри. Се наоѓа на западниот дел на билото и сртот на планината [[Караџица]].
 
==Галерија==

Прегледник