Разлика помеѓу преработките на „Трка околу Фландрија 2015“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Екипи: Замена со македонска предлошка, replaced: colbegin → пст (2)
с (→‎Екипи: Замена со македонска предлошка, replaced: colend → пстк (2))
с (→‎Екипи: Замена со македонска предлошка, replaced: colbegin → пст (2))
Екипи во Светската турнеја биле:
 
{{colbeginпст||20em}}
* {{ct|ALM|2015}}
* {{ct|AST|2015}}
Екипи кои добиле специјални покани биле:
 
{{colbeginпст||20em}}
* {{ct|TSV|2015}}
* {{ct|WGG|2015}}

Прегледник