Месје 100: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 97 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: која се наоѓа на списокот на → заведена во, removed: Телото претставува Дрееров објект.)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
[[Категорија:UGC-објекти]]
[[Категорија:PGC-објекти]]
[[Категорија:Астрономски тела откриени во 1781 година]]

Прегледник