Прејди на содржината

Џозеф Мерик: Разлика помеѓу преработките

Одземени 7 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Излишнен збор, replaced: — бил → —
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Стандардизација, replaced: ==Биографија== → ==Животопис==)
с (→‎top: Излишнен збор, replaced: — бил → —)
 
'''Џозеф Мерик''' ([[англиски]]: ''Joseph Carey Merrick'', 5 август 1862 – 11 април 1890) — бил [[Англичанец]] со тешки деформитети на телото и на главата поради кои бил наречен „Човекот-слон“.
 
==Животопис==