Разлика помеѓу преработките на „Транскрипција (лингвистика)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот Додава: tr:Transkripsiyon (dilbilim)
с (Бот Додава: fr, sr, sv, uk)
с (Бот Додава: tr:Transkripsiyon (dilbilim))
[[sv:Transkription (språkvetenskap)]]
[[th:การเขียนคำทับศัพท์แบบถ่ายเสียง]]
[[tr:Transkripsiyon (dilbilim)]]
[[uk:Транскрипція (лінгвістика)]]
[[zh:音译]]
58.155

уредувања

Прегледник