Разлика помеѓу преработките на „Пијалак“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 351 бајт ,  пред 3 месеци
* „Ода за моето омилено пиво“ (англиски: ''Ode to my favorite beer'') — песна на американската група „Бејсхед“ (''Basehead'') од 1992 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=J8eU_Nr3rco&list=PLoegdm32aDAMPhLXZ5FErUI8HCkjwYS_e&index=6 Basehead - Ode To My Favorite Beer (пристапено на 14.12.2016)]</ref>
* „Бокал полн со бурбон“ (англиски: ''Jockey Full Of Bourbon'') — песна на американскиот музичар [[Том Вејтс]] (''Tom Waits'') од 1985 година.<ref>[https://www.discogs.com/Tom-Waits-Rain-Dogs/master/13960 DISCOGS, Tom Waits ‎– Rain Dogs (пристапено на 20.7.2019)]</ref>
* „Придржи ми го пијалакот“ (англиски: ''Hold My Liquor'') - песна на американскиот [[рап]]ер ''[[Кање Вест|Kanye West]]'' од 2013 година.<ref>[https://www.discogs.com/Kanye-West-Yeezus/release/4664769 Discogs, Kanye West – Yeezus (пристапено на 15.4.2021)]</ref>
* „Кока кола“ (англиски: ''Koka Kola'') — песна на англиската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Клеш]]“ (''The Clash'') од 1979 година.<ref>[https://www.discogs.com/The-Clash-London-Calling/master/19382 DISCOGS, The Clash ‎– London Calling (пристапено на 9.5.2020)]</ref>
* „Страв и виски“ (англиски: ''Fear and Whiskey'') — музички албум на англиската рок-група „Меконс“ (''The Mekons'') од 1985 година.<ref>[https://www.discogs.com/Mekons-Fear-And-Whiskey/master/153488 www.discogs.com (пристапено на 21.8.2017)]</ref>

Прегледник