Кагошима (префектура): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: веб портал → портал
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: веб портал → портал)
 
== Надворешни врски ==
* [http://www3.pref.kagoshima.jp/foreign/english/ Официјален веб портал на префектурата Кагошима]
 
{{географија-никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Префектури во Јапонија]]
[[Категорија:Кагошима (префектура)| ]]

Прегледник