Разлика помеѓу преработките на „ФК Болоња“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 9 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: вебсајт → мрежно место, ен мрежно → но мрежно
с (→‎Моментален состав: Правописна исправка, replaced: Андреа → Андреја)
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: вебсајт → мрежно место, ен мрежно → но мрежно)
 
==Надворешни врски==
*[http://www.bolognafc.it ОфицијаленОфицијално вебсајтмрежно место на Болоња] {{it icon}}
*[http://www.soccerway.com/teams/italy/bologna-fc-1909/ Сите резултати на Болоња] на Soccerway
*[http://www.bolognafc.lotyh.com/ Фан сајт на Болоња]

Прегледник