Американски долар: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 382 бајти ,  пред 1 година
с (Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на економијата → економија-никулец using AWB)
[[Податотека:US_$1_obverse.jpg|thumb|лево|250п|Американски долар]]
* „1 000 000 $“ песна на македонската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Архангел (музичка група)|Архангел]]“ од 1993 година.<ref>Архангел, ''Архангел'' 1. Litium Records 001, 2000.</ref>
* „За неколку долари повеќе“ (англиски: ''For a Few Dollars More'') - композиција на италијанскиот [[композитор]] [[Енио Мориконе]] (''Ennio Morricone'').<ref name="discogs.com">[https://www.discogs.com/Ennio-Morricone-The-Best-Of-Ennio-Morricone/release/9311871 DISCOGS, Ennio Morricone ‎– The Best Of Ennio Morricone (пристапено на 31.8.2019)]</ref>
* „Грст долари“ (англиски: ''A Fistful of Dollars'') - композиција на италијанскиот [[композитор]] [[Енио Мориконе]] (''Ennio Morricone'').<ref name="discogs.com"/>
* „Бандата на доларот“ ([[англиски]]: ''Gang Of $'') - песна на американската рок-група ''[[Shudder To Think]]''.<ref>[https://www.discogs.com/Shudder-To-Think-Pony-Express-Record/release/2106775 DISCOGS, Shudder To Think – Pony Express Record (пристапено на 6.4.2021)]</ref>
 
== Надворешни врски ==

Прегледник