Френк Капра: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 57 бајти ,  пред 1 година
с
* „[[Американско лудило (филм од 1932)|Американско лудило]]“ (1932)
* „[[Горкиот чај на генералот Јен (филм)|Горкиот чај на генералот Јен]]“ (1933)
* „[[Изгубениот хоризонт]]“ (1937)
* „[[Животот е прекрасен (филм од 1946)|Животот е прекрасен]]“ (1946)
* „[[Полни џебови со чуда (филм од 1961)|Шешир полн со чуда]]“ (1961)

Прегледник