Разлика помеѓу преработките на „Грачаница (манастир)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
 
==Историја==
[[Податотека:GračanicaManastir -ne Flickr - quinn.anyaGraçanicë.jpg|мини|Манастирот Грачаница]]
Манастирот е изграден во [[1321]] година, а ктитор бил српскиот крал [[Стефан Урош II Милутин|Милутин]]. Манастирот е посветен на Успението на Пресвета [[Богородица]].
 

Прегледник