Прејди на содржината

Махатма Ганди: Разлика помеѓу преработките

Додадени 113 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Припадниците на најниската каста во Индија: Јазично подобрување, replaced: ривалст → соперништ)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
[[Категорија:Индиски дејци]]
[[Категорија:Пацифисти]]
[[Категорија:Апсолвенти на Универзитетскиот колеџ во Лондон]]