Разлика помеѓу преработките на „Гари Мејдин“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 1 бајт ,  пред 9 месеци
с
→‎top: Правописна исправка на датум, replaced: Август, 1 → август 1
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
с (→‎top: Правописна исправка на датум, replaced: Август, 1 → август 1)
 
}}
 
'''Гери Ли Мејдин''' (роден на 24 Август,август 1990 година) — [[Англија|англиски]] [[фудбалер]], [[Напад (фудбал)|напаѓач]] на [[ФК Кардиф Сити|Кардиф Сити]].
 
==Надворешни врски==

Прегледник