Блума Зејгарник: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 48 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Литература: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Животопис: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: oл → ол, Oд → Од)
с (→‎Литература: Додадена категорија)
* Баканова И. В., Зейгарник Б. В., Николаева В. В., Шефтелевич О. С. Отношение к болезни как условие формирования осознаваемых и неосознаваемых мотивов деятельности. М., Изд-во МГУ, 1985 г.
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Руски Евреи]]

Прегледник