Прејди на содржината

Даниел Московски: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Московското кнежевство → Московското Кнежевство
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Додадена категорија)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Московското кнежевство → Московското Кнежевство)
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Монарси на Московското кнежевствоКнежевство]]
[[Категорија:Династија Рурикович]]
[[Категорија:Руски светци]]