Разлика помеѓу преработките на „Матијас Фишер“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎Луксембуршка репрезентација: Јазична исправка, replaced: национален тим → репрезентација, националниот тим → репрезентацијата, ки репре
с (→‎top: Македонски назив на предлошка, replaced: cite news → наведени вести)
с (→‎Луксембуршка репрезентација: Јазична исправка, replaced: национален тим → репрезентација, националниот тим → репрезентацијата, ки репре)
 
'''Матијас Фишер''' (роден на 30 јули 1971) е германски професионален кошаркарски тренер и поранешен играч. Во моментов, тој е главен тренер на Валтер Тибинген од [[Бундеслига|Кошаркарската Бундеслига]] (ББЛ).<ref name=koelnjob>{{наведени вести|title=Neue sportliche Doppelspitze|url=http://www.telekom-baskets-bonn.de/news/2013-06-05/neue-sportliche-doppelspitze.html|accessdate=19 June 2013|newspaper=telekom-baskets-bonn.de|date=5 June 2013|language=de}}</ref>
 
=== Луксембуршка репрезентација ===
=== Луксембуршки национален тим ===
Фишер го тренирал [[Машка кошаркарска репрезентација на Луксембург|националниот тимрепрезентацијата]] на Луксембург во [[2007]] година.
 
== Наводи ==

Прегледник