Разлика помеѓу преработките на „Џонатан Зебина“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Репрезентативна кариера: Јазична исправка, replaced: националниот тим → репрезентацијата
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2))
с (→‎Репрезентативна кариера: Јазична исправка, replaced: националниот тим → репрезентацијата)
 
== Репрезентативна кариера ==
И покрај тоа што редовно играл за време на неговиот престој во [[ФК Рома|Рома]] и [[ФК Јувентус|Јувентус]], тој заработил само еден настап за [[Фудбалска репрезентација на Франција|Франција]], на 9 февруари 2005 година, во ремито 1-1 против [[Фудбалска репрезентација на Шведска|Шведска]]. Зебина останал во плановите на [[Жак Сантини]] во текот на целиот негов мандат. Сепак, по заминувањето на Сантини од националниот тимрепрезентацијата, Зебина никогаш не бил повикан за Франција повторно откако селекторската клупа ја предводел [[Рајмонд Доменех]].
 
== Титули ==

Прегледник