Разлика помеѓу преработките на „Стар Свет“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 6 месеци
с
→‎Поврзано: Правописна исправка, replaced: ов свет → ов Свет
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Новиот свет → Новиот Свет, Нов свет| → Нов Свет|)
с (→‎Поврзано: Правописна исправка, replaced: ов свет → ов Свет)
*[[Источна полутопка]]
*[[Далечен Исток]]
*[[Нов светСвет]]
 
{{Континенти на светот|state=collapsed}}

Прегледник