Разлика помеѓу преработките на „Зрнци“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 9 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎top: Јазично подобрување, replaced: отфамилии → отсемејства
с (Јазична исправка, replaced: фамилија (биологија)|фамилија → семејство (биологија)|семејство using AWB)
с (→‎top: Јазично подобрување, replaced: отфамилии → отсемејства)
 
|familia = '''Зрнци'''
|familia_authority = [[Антоан Лоран де Жисје|Juss.]]
|subdivision_ranks = [[Фамилија (биологија)Потсемејство|ПотфамилииПотсемејства]]
|subdivision =[[Cestroideae]]<br>
[[Goetzeoideae]]<br>

Прегледник