Разлика помеѓу преработките на „Римски магистрат“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 2 месеци
с
Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Вo → Во
с (Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Вo → Во)
 
* [[квестор]]
 
ВoнредниВонредни магистрати (именувани):
* [[Римски диктатор|диктатор]]
* [[командант на коњицата]]
{{reflist}}
{{Староримски теми}}
 
[[Категорија:Римски титули]]

Прегледник