Clapton (албум од 1973): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Втора страна: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Тe → Те
с (→‎top: Исправка на врска, replaced: Polydor Records → Polydor Records (2) using AWB)
с (→‎Втора страна: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Тe → Те)
 
# „Lovin' You Lovin' Me“ (Бони Бремлит, Клептон) - 3:36
#* Од ''Eric Clapton''.
# „Тell„Теll the Truth“ (Клептон, [[Боби Витлок]]) - 6:37
#* Од ''Layla and Other Assorted Love Songs''.
# „Bad Boy“ (Диланеи Бремлит, Клептон) - 3:50

Прегледник