Разлика помеѓу преработките на „Џон Ф. Кенеди“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 4 бајти ,  пред 2 месеци
нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена (од 92.53.49.86) и ја поврати преработката 4042147 на Bjankuloski06)
Ознака: Рачно отповикување
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
| маласлика =
| звање = Претседател на САД
| ред = [[список на претседатели на Соединетите Американски Држави|35-ти.]] [[Претседател на САД]]
| мандат_поч = [[20 јануари]] [[1961]]
| мандат_крај = [[22 ноември]] [[1963]]

Прегледник