Прејди на содржината

Бјеловар: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎Познати личности: Правописна исправка, replaced: рок музи → рок-музи
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Збратимени градови: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (5))
с (→‎Познати личности: Правописна исправка, replaced: рок музи → рок-музи)
 
==Познати личности==
* [[Момчило Бајагиќ-Бајага]], српски рок -музичар
 
== Поврзано ==