Разлика помеѓу преработките на „27 јуни (починале)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 38 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Рок музи → Рок-музи
(дополнување)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Рок музи → Рок-музи)
 
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1574]] 
|[[Џорџо Вазари]] — [[Италија|италијанскииталија]]нски [[уметник]] и [[историчар на уметноста]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1831]] 
|[[Мари-Софи Жермен]] — [[Франција|француска]] [[Математичар|математичаркаматематичар]]ка.
|-
|valign="top" align="right"|[[1937]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[2015]] 
|[[Крис Скваер]] — [[Рок -музика|рок-музичар]], член на групата „[[Јес]]“ (''Yes'').
|-
|valign="top" align="right"|[[2016]] 

Прегледник