Разлика помеѓу преработките на „Балеарски Острови“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 4 бајти ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошката, replaced: {{lang| → {{јаз| (2)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошката, replaced: {{lang| → {{јаз| (2))
{{Инфокутија Населено место
| name = Балеарски Острови
| native_name = {{langјаз|ca|''Illes Balears''}} <br />{{langјаз|es|''Islas Baleares''}}
| official_name =
| other_name =

Прегледник