Разлика помеѓу преработките на „Андреј Кончаловски“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 394 бајти ,  пред 2 месеци
с (Јазично подобрување, replaced: актерка → глумица (2))
== Надворешни врски ==
 
* [http://konchalovsky.ru Официјална вебинтернет страна]
* {{Imdb име|0464846}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Кончаловски, Андреј}}
[[Категорија:Добитници на Орденот за заслуги пред татковината од IV степен]]
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Родени во 1937 година]]
[[Категорија:Руси]]
[[Категорија:Русија]]
[[Категорија:Филм]]
[[Категорија:Филмови]]
[[Категорија:Москва]]
[[Категорија:Московска област]]
[[Категорија:Кански филмски фестивал]]
[[Категорија:Страници со непрегледан превод]]
[[Категорија:Сценаристи]]
[[Категорија:Режисери]]
[[Категорија:Мажи]]

Прегледник