Разлика помеѓу преработките на „Андреј Фајт“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 19 бајти ,  пред 2 месеци
нема опис на уредувањето
 
'''Андреј Андреевич Фајт''' ( {{Lang-ru|Андрей Андреевич Файт}} ; 29 август 1903 година &#x2013; 17 јануари 1976 година] <ref>[http://www.rusactors.ru/f/fait/ Actors of Soviet and Russian cinema]</ref> бил советски филмски [[актер]]. Тој глумел во 44 филмови помеѓу 1925 и 1976 година. Роден е во [[Нижни Новгород]], [[Русија]] и починал во [[Москва]] . <ref>[http://m-llekolombina.livejournal.com/289121.html Под плащом Мельпомены]</ref>
 
== Наводи ==
'''Андреј Андреевич Фајт''' ( {{Lang-ru|Андрей Андреевич Файт}} ; 29 август 1903 година &#x2013; 17 јануари 1976 година] <ref>[http://www.rusactors.ru/f/fait/ Actors of Soviet and Russian cinema]</ref> бил советски филмски [[актер]]. Тој глумел во 44 филмови помеѓу 1925 и 1976 година. Роден е во [[Нижни Новгород]], [[Русија]] и починал во [[Москва]] . <ref>[http://m-llekolombina.livejournal.com/289121.html Под плащом Мельпомены]</ref>
 
== Користена литература ==
{{Наводи}}
 
{{Биог-никулец}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Фајт, Андреј}}
[[Категорија:Заслужни глумци на Руска СФСР]]
[[Категорија:Починати во 1976 година]]
[[Категорија:Родени во 1903 година]]
[[Категорија:1903 во филмот]]

Прегледник