Разлика помеѓу преработките на „Данил Глебов“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 58 бајти ,  пред 2 месеци
нема опис на уредувањето
 
'''Данил Александрович Глебов''' ( {{Lang-ru|Данил Александрович Глебов}}; 3 ноември 1999) е [[Русија|руски]] [[Фудбал|фудбалер]]. Тој игра како [[Среден ред (фудбал)|централен играч]] за врска во [[ФК Ростов]] .
 
== Клупска кариера ==
Тој дебитирал во Руската професионална фудбалска лига за [[ФК Анжи-2 Махачкала]] на 19 ноември 2017 година во натпревар против [[ФК Армавир]] . <ref>{{Наведена мрежна страница|url=https://www.pfl-russia.com/competitions/season-2017-2018/south/matchprotocol.php?match=3.0153|title=Game Report by PFL|date=19 November 2017|publisher=[[Russian Professional Football League]]}}</ref>
 
Данил дебитирал во руската Премиер лига за [[ФК Анжи Махачкала]] на 1 септември 2018 година во натпревар против [[ФК Крилија Советов Самара]] . <ref>{{Наведена мрежна страница|url=https://premierliga.ru/match/match_12617.html|title=Game Report by RFPL|date=1 September 2018|publisher=[[Russian Premier League]]}}</ref>
 
На 13 јануари 2019 година, тој потпишал со [[ФК Ростов]] . <ref>{{Наведена мрежна страница|url=http://www.fc-rostov.ru/press/news/12193|title=Данил Глебов — игрок "Ростова"|date=13 January 2019|publisher=[[FC Rostov]]|language=Russian|trans-title=Danil Glebov is a Rostov player}}</ref>
 
== Наводи ==
 
{{Биог-никулец}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Глебов, Данил}}
[[Категорија:Фудбалери на ФК Ростов]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Анжи Махачкала]]

Прегледник