Евровизија 1993: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Ппобедик → Победник
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 3 год. → 3 г.)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Ппобедик → Победник)
 
'''Евровизија 1993''' е 38. издание на Евровизија. Се одржа во Милстрит, Ирска на 15.05.1993 г.
ПпобедикПобедник беше Ирска со песната “Niamh Kavanagh” од Niamh Kavanagh
 
[[Eurovision Song Contest Logo 1993.svg]]

Прегледник