Разлика помеѓу преработките на „Симон Дракул“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 7 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: == Биографија == → == Животопис ==)
| death_date = {{починал на и возраст|df=yes|1999|01|11|1930|09|24}}
| death_place = {{знамеикона|Macedonia}} {{починал во|Скопје|Македонија}}
| occupation = [[Писателписател]], [[Историчаристоричар]], [[Преведувачпреведувач]]
| movement =
| genre =

Прегледник