Разлика помеѓу преработките на „Општина Крушево“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 7 месеци
с
→‎Култура и спорт: Правописна исправка, replaced: Доага → Доаѓа
с (→‎Географија: Правописна исправка, replaced: наога → наоѓа)
с (→‎Култура и спорт: Правописна исправка, replaced: Доага → Доаѓа)
== Култура и спорт ==
*[[ФК Питу Гули]] (Крушево)
*[[ОК Нико ДоагаДоаѓа]] (Крушево), сега клубот се вика Синалко.
 
== Иселеништво ==

Прегледник